PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631979}
7,1 205 879
ocen
7,1 10 1 205879
6,8 36
ocen krytyków
Drogówka
powrót do forum filmu Drogówka

Niestety, musiał to spaprać tym efekciarskim, chaotycznym montażem. Po pierwsze, zaczynanie sceny (lub kończenie) w środku czyjegoś zdania albo wrzucanie kilkusekundowego ujęcia dymania w ubraniu wcale nie sprawia, że film przypomina dokument, a jedynie mąci i męczy. Po drugie, jak chciał się popisać amerykańską techniką rodem z Syriany, no to się spóźnił o jakieś 5-10 lat.

ocenił(a) film na 4

No dobrze, że ktoś się znalazł i skrytykował ten fatalny montaż. A jeszcze za to nagrodę dali, Złotego Lwa.

ocenił(a) film na 9
qqryqu

Yo

100% racji; dawno nie widziałem tak kretyńskiego montażu!

Szczególnie na początku mnie zdenerwował. MOżna było dostać choroby morskiej.

ocenił(a) film na 7

Poprawny montaż i dźwięk to rzeczy nieznane polskim reżyserom. Przecież jeszcze 15 lat temu filmy były dobrze zmontowane, dźwięk idealny (jak na te czasy). A teraz muszą kombinować i chaos jest

ocenił(a) film na 8

Cięty montaż jest cechą filmów Smarzowskiego, ale tutaj faktycznie trochę przesadził. Za szybkie cięcia.

ocenił(a) film na 6

Zapomniałeś dodać "wspaniały dźwięk" co chwilę musialem zglasniac a potem ściszać jak następowała niespodziewanie następna scena z głosem +10

ocenił(a) film na 10

Ale wydaje mi się, że to jest poprostu styl W. Smarzowskiego, chyba, że się mylę

ocenił(a) film na 9
scooter0079

Też sądzę, że to styl Smarzowskiego od czasów pierwszego "Wesela". Wtedy był efekt wow, bo za takie cięcie montażysta by wyleciał z telewizji - w środowisku uważane było za błąd początkującego. Obecnie w czasach YouTube i amatorów nagrywających filmy, nic już nie jest błędem.

1. Dżizas, przecież o to tutaj chodziło.
Takie ujęcia, z kamer CCTV, komórek, fotoradarów, tylko dodają autentyczności i robią klimat.
Jak nie domyślisz się przebiegu akcji i niuansów, jak nie usłyszysz każdego mniej istotnego dialogu od początku do końca, to może jest problem z Twoim trybieniem, a nie z filmem ?
Jakoś – mimo Twoich zarzutów – Piotr Sobociński Jr. potrafił dostać za zdjęcia do Drogówki liczne nagrody.

Niech zgadnę, jesteś z tych, co oceniają "21 gram" słabo, bo wątki nie są początkowo spójne, a Naomi Watts za bardzo drze japę ?


2. Kto powiedział, że film ma przypominać dokument i ma być oceniany w tych kryteriach ?

ocenił(a) film na 9

Te kilkusekundowe wstawi zdaje się miały przekazać urwany film bohatera i migawki z nocy, chaotyczne, bez spójności.

ocenił(a) film na 5

W ,,Wołyniu" było tak samo, więc to chyba styl reżysera. Mnie też on nie pasuje, bo jest zbyt chaotyczny. Rozumiem co jakiś czas taka wstawka, ale nie cały czas, bo oglądać trudno.
Szkoda, bo historia z dużym potencjałem, ale ten montaż to rozjebał totalnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones