PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31413}
7,8 622 831
ocen
7,8 10 1 622831
8,5 49
ocen krytyków
Dzień świra
powrót do forum filmu Dzień świra

Temu reżyserowi powinni postawić pomnik. I to już za życia. Bardziej na to zasługuje, niż poległy w "zamachu" nasz prezydent. Takie ukazanie polityki jakie jest w "Dniu świra" powinno zasługiwać na Oscara. Jest ponadczasowe i w stu procentach prawdziwe. Jak tylko widzę jakąkolwiek debatę polityczną, jakiekolwiek wypowiedzi polityków - czy to z prawej, lewej czy środkowej sceny politycznej - od razu mam w oczach tę scenę. Kiedyś gdzieś usłyszałem mądre i jakże dobitne stwierdzenie: "Po czym poznać, że polityk kłamie? - Bo porusza ustami." I cały czas mam to na uwadze.
Jeszcze jeden moment z "Dnia Świra" - jak bohater sika w pociągowej toalecie. Scena niby śmieszna ale jakże tragiczna. Pada stwierdzenie: "A jeśli Polska, to właśnie ta ojszczana klapa." Czyż nie jest to podsumowanie sytuacji w dzisiejszej Polsce...

ocenił(a) film na 8
bob104

Uroki demokracji

ocenił(a) film na 10
squawk13

Nie ma w tym kraju prawdziwej demokracji. Prawdopodobnie nigdzie nie ma aktualnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones