PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31413}
7,8 622 831
ocen
7,8 10 1 622831
8,5 49
ocen krytyków
Dzień świra
powrót do forum filmu Dzień świra

Scena na plaży

ocenił(a) film na 7

Wczoraj po raz kolejny oglądałem Dzień Świra i jak zwykle bardzo mi się podobał. Chciałbym
spytać o scenę na plaży, która była dosyć mocno surrealistyczna. Czy można się w niej
doszukiwać jakiejś symboliki czy drugiego dna jeśli tak to jakiego.

ocenił(a) film na 10
Wostock

jak mówił, że umiera? to ma wiele znaczeń. umierać można na różne sposoby. można nawet odbierać to jako jego jakąś hipochondrię.

ocenił(a) film na 10
Pancefaust

W sumie to dołączę się do pytania, bo choć film oglądałem tyle razy, tak ciągle mam problem z tą sceną.
Czy on w ogóle pojechał nad morze ? Jechał tam pociągiem, potem nagle otwiera oczy i jest w aucie(chyba u siebie na osiedlu).
Czy ta scena ukazuje sam fakt że Adaś choćby chciał to nie potrafi odpoczywać (przez nerwicę natręctw/ogólne rozchwianie psychiczne) i po prostu tak jakby wyobraża sobie jak ta podróż mogłaby wyglądać, czy może faktycznie tam pojechał i "fiksuje" (jak np w wypadku bicia dziewczyn drewnem,które potem znikają) czy to może po prostu sen ?
To nagromadzenie napotykanych na plaży postaci z jego życia w bardzo zwichrowanym wydaniu, scena "umierania" czy też spotkanie ponownie "tej jedynej,pierwszej miłości" - jak wy to odbieracie ?

ocenił(a) film na 10
elbari

Wydaje mi się, że była to jedynie forma halucynacji albo snu. Główny bohater nie jest zdrowym człowiekiem, widać to po jego zachowaniu na każdym kroku. Wiemy też z jednej sceny, że leczy się psychiatrycznie. Możliwe, że nagromadzenie negatywnych emocji lub nieprzyjęcie leków na czas spowodowało u niego te wizje.

Niemniej jednak, sam nie jestem pewny do końca. Scena dość trudna w odczytaniu.

ocenił(a) film na 10
underground73

ZDrowy może i nie jest, ale jego nerwica jest tylko tłem do pokazania tego czym żyje i jak wygląda Polska i Polacy!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones