PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31413}
7,8 622 831
ocen
7,8 10 1 622831
8,5 49
ocen krytyków
Dzień świra
powrót do forum filmu Dzień świra

Tajemnica "7"

ocenił(a) film na 10

Zastanawiam się stale, dlaczego w tym filmie jest tyle rzedczy związanych z liczbą "7". I gdy Adaś pije wodę, gdy miesza kawę, nawet gdy się dolewa:D A i Jego wiek daje to mnożone 7x7:D Co o tym myślicie?

ocenił(a) film na 10
ricardokaka22

liczenie wykonywanych czynności to taka paranoja adasia. z resztą niejedna:)
jest z resztą o tym mowa w recenzji filmu, przeczytaj sobie, moze kilka innych rzeczy tez ci sie rozjaśni.
pozdro:)

ocenił(a) film na 8
ricardokaka22

Motyw liczenia do siedmiu pojawił się już w "Domu wariatów". Nie wiem dlaczego akurat ta cyfra.

ocenił(a) film na 10
Dr_Grape

ja nie dałem rady obejrzeć domu wariatów. 3 razy podchodziłem, nie poszło. brakowało mi tego humoru idacego z "myślowych" komentarzy adasia.
te teksty z ofu to pojawiłey sie podajże dopiero w Życiu wewnetrznym.
pozdro

ocenił(a) film na 10
ricardokaka22

hehe może to kolejna gorzka ironia. Liczba 7 jest symbolem szczescia w naszej kulturze :) a w ogole ma wiele znaczen. 7 dni tygodnia, 7 cudów świata, siedem dni tworzenia świata itd

Podejrzewam, ze to kolejna proba osmieszenia wszystkich "swietosci" tego swiata z jakimi polemizuje film :)

ocenił(a) film na 8
187

Coś w tym jest bo w "Domu wariatów" bohater ma 33 lata i gdy przeskakuje przez płot rani swoje dłonie i bok, a jego ojciec żyje wyłącznie w jego wyobraźni. W obu filmach też dużo nawiązań do Schulza i Gombrowicza (to tak już poza tematem).

ricardokaka22

głupki! Facet poprostu choruje na nerwicę natręctw. Jego rytuały mają podłoze religijne. liczba 7 symbolizuje Boga. wszystko powtarzane 7 razy

ocenił(a) film na 9
olakolka1

Liczba 7 występuje nie tylko w jego natręctwach. Chociażby jakiś przypadkowy adres to akurat siódemka, pensja bohatera to 777 zł.

ocenił(a) film na 5
Trias

A mieszka pod 13. :D

ocenił(a) film na 10
ricardokaka22

Bo według wierzeń Egipcjan starożytnych, liczba 7 przynosi szczęście. A dlaczego robił siku do 13? No właśnie... ;)

ocenił(a) film na 10
ricardokaka22

Mówi się, że stłuczone lustro to 7 lat nieszczęścia. Może o to właśnie chodzi w tym filmie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones