PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31413}
7,8 622 939
ocen
7,8 10 1 622939
8,5 49
ocen krytyków
Dzień świra
powrót do forum filmu Dzień świra

a więc to tak!

ocenił(a) film na 6

Obejrzałem ten film.

No i co?

No i nie jest zły. Takie wypluwanie się na rzeczywistość i niby to beznadziejność ludzkiego życia.

z niektórymi rzeczami się nie zgadzam, np z tym sraniem psów. Jeśli pies sra na chodnik, piaskownicę, park albo tam gdzie się bawią dzieci, to oczywiscie jest to chamstwo. Ale jak pies sobie nasra na jakąś trawę po której nikt nie chodzi to nie widzę problemu ;s

Poza tym za dużo bluzgów. Tak, wiem, teraz wszystkie filmy to mają, ale co to jest za argument? ;s

i trochę oczekiwałem, ale byłem prawie pewien, że to się nie pojawi, wytłumaczenia dlaczego ten żywot głównego bohatera (i wielu Polaków) taki jest. A jest taki ponieważ mamy model państwa opiekuńczego, na który Polska jest za biedna -stąd bieda w niej, stąd brak czasu, stąd ciągłe troski.

6/10

ocenił(a) film na 6
MegaSzczota

ach, przypomniała mi się dobra scena która jednak trochę tłumaczy przyczynę burdelu - była to ta scena w której politycy rozrywają flagę i krzyczą "to moje to moje!" (czy coś takiego ;s). Tym o co oni walczą nie jest dobro kraju, lecz chęć dojścia do koryta z pomocą pustych słów, lub słodkich kłamstw (takie lekarstwo ludzi na gorzką prawdę). No i niestety, rzecz się nie zmieni dopóki ludzie w końcu nie dojdą do wniosku, że koryto jest złe i trzeba je usunąć. EDIT: i dopóki nie zorzumieją, że interwencjonizm państwowy przynosi same szkody

ocenił(a) film na 5
MegaSzczota

Osobiście spodziewałem się o WIELE, WIELE więcej po filmie, który jest na miejscu 85. Wymęczone 5/10. A otagowanie tego jako komedia pasuje tak jak Zmierzch i horror.

ocenił(a) film na 10
Itachi1993

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarny_humor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones